Ranking firm hostingowych

Wbrew pozorom, polski rynek jest niezwykle dynamiczny i nieustannie zmusza przedsiębiorców do szybkiej adaptacji w obliczu nowych warunków. Jedną z największych zmian w ostatnich latach okazało się rozpowszechnienie Internetu. Mało kto spodziewał się, że sieć zacznie odgrywać tak kluczową rolę w naszym życiu, lecz dziś większość osób nie wyobraża sobie bez niej egzystencji. Nie jest zaskoczeniem, że konieczność przeniesienia swojego biznesu do wirtualnej rzeczywistości okazała się tylko i wyłącznie kwestią czasu. Ponadto, nie brakuje ludzi, którzy zakładają swoje portale jako hobby. Nie jest to jednak takie proste – pierwszym krokiem do sukcesu jest odpowiedź na pytanie jak wybrać hosting po stronę internetową – home.pl, nazwa.pl, linuxpl.com czy może IDHosting.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking firm hostingowych.

Poszukując marki godnej zaufania można napotkać się na wiele ciekawych ofert. Dziś skupimy się na tych największych i najbardziej znanych, a następnie porównamy je, aby jasno określić największe atuty poszczególnych firm.

Nazwa.pl

O stanowisko lidera w branży hostingowej rywalizuje wiele marek. Jedną z największych jest znana Nazwa.pl, odpowiedzialna za wiele polskich portali internetowych. Firma ta określa się jako numer 1.

Jak jednak ma się sytuacja z faktyczną ofertą tej firmy? Promocje umożliwiające uzyskanie domeny za 0 zł oraz darmowe certyfikaty SSL. Ciekawe są także usługi związane z hostingiem w chmurze, czyli nowoczesny sposób na sprawne i wygodne prowadzenie własnej strony internetowej. Ceny w promocji zaczynają się od 0,49 zł miesięcznie przy nieograniczonym transferze danych.

Uwaga! Warto zwrócić uwagę na to, że po roku obowiązują ceny bez promocji.

Adres strony: https://www.nazwa.pl/

Home.pl

Home.pl to firma specjalizująca się w domenach internetowych, poczcie elektronicznej oraz hostingu stron WWW.
Najpopularniejszą ofertą Home.pl jest Hosting Biznes, dostępny w pierwszym roku za zaledwie 11,88 zł. Hosting ten zapewnia m.in. instalator CMS, pocztę e-mail oraz nieograniczony transfer danych. Ponadto, można uzyskać dostęp do kreatora stron WWW, pozwalającego na zaprojektowanie własnego portalu w szybki i komfortowy sposób.

Również w Home.pl należy zwrócić uwagę na cenę odnowienia, która dla wielu okazuje się niemiłym zaskoczeniem.

Adres strony: https://home.pl/

Linuxpl.com

Linuxpl.com to renomowana firma hostingowa, która posiada bardzo unikalną, wartą uwagi ofertę. W jej skład wchodzą różne rodzaje domen (m.in. krajowe, globalne, lokalne czy funkcjonalne), dostępne w dość niskich cenach.

Najsilniejszą stroną Linuxpl.com jest jednak hosting WWW, w ramach którego można zdecydować się na darmowe testowanie przez dwa tygodnie. Opcja ta jest bardzo pomocna, szczególnie z uwagi na liczne wariacje oferty hostingowej tej firmy. Dzieli się ona na plany optymalne, firmowe oraz szybkie SSD, przystosowane do zróżnicowanych potrzeb odmiennych klientów.

Cena hostingu w pierwszym okresie rozliczeniowym jest w promocji. W kolejnych latach, podobnie jak wyżej, cena regularna.

Adres strony: https://linuxpl.com/

IDHosting.pl

Hosting, który zdołał podbić serca licznych internautów. Co jest w nim takiego wyjątkowego?

Przede wszystkim cena, która jest taka sama zarówno za pierwszy jak i każdy kolejny rok. Firma ta z dumą oznajmia, że posiada własne serwery, które są w jej fizycznym posiadaniu. Hosting zapewnia darmowe certyfikaty SSL, szybkie dyski SSD, darmowy instalator aplikacji. Jeśli chodzi o domeny internetowe te prezentują sobą dość standardowe ceny, nieco poniżej przeciętnych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak niezwykle atrakcyjna cena w promocji, która wchodzi w życie przy zakupie dowolnego serwera WWW. Warto korzystać z niej, gdyż część domen, jak choćby .pl bądź .com.pl dostępne są już za 1 zł!

IDHosting to najmniejsza firma z wyżej wymienionych co możemy uznać jako plus dzięki indywidualnemu podejściu do klienta oraz szybkiej reakcji pomocy technicznej.

Adres strony: https://idhosting.pl/

Ceny odnowień hostingu i domeny po roku czasu

Ranking firm hostingowych: Nazwa.pl, Home.pl, Linuxpl.com, IDHosting.pl
Ceny dla konta o pojemności serwera 100GB i nielimitowanym transferze miesięcznym

Ranking firm hostingowych – Która z tych firm jest najbardziej godna polecenia?

Chociaż konkurencja w branży hostingowej jest ogromna, to niektóre oferty wydają się bardziej atrakcyjne oraz klarowne od innych. Mowa tutaj o IDHosting, które sprawia wrażenie najbardziej stabilnej i niezawodnej marki. W sieci solidność i bezpieczeństwo to luksus, dlatego cechy te są tak pożądane. Firma ta dominuje pod względem cenowym, dysponując dużym zakresem niedrogich usług. Jeśli nie celuje się w konkretną, wyspecjalizowaną ofertę, to IDHosting jest dobrym i sprawdzonym wyborem, zarówno pod względem hostingu jak i domen internetowych co najlepiej obrazuje powyższa tabela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *