WordPress to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów CMS, który pozwala w szybki sposób zbudować i skonfigurować stronę. System posiada panel administratora, za pomocą którego zarządzanie witryną staje się o wiele prostsze. A co najważniejsze – instalacja wordpressa nie wymaga znajomości języków programowania.

Decydując się na serwer oraz rejestrację domeny w IDHosting, otrzymasz zupełnie za darmo możliwość szybkiej instalacji i konfiguracji systemu WordPress na własnej domenie. Poniżej poradnik, jak krok po kroku zbudować stronę opartą na WordPressie za pomocą modułu szybkiej instalacji.

Krok 1 – zaloguj się do panelu IDHosting

Po zarejestrowaniu serwera i domeny (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź poradnik rejestracji serwera i domeny), na podany e-mail powinny przyjść dane dostępowe do panelu administracyjnego.

Krok 2 – instalacja WordPressa

Po zalogowaniu się do panelu i wybraniu sekcji Strony WWW i domeny, kliknij przycisk Zainstaluj aplikacje.

Z listy dostępnych aplikacji, wybieramy WordPress i klikamy Instaluj.

Krok 3 – finalizacja instalacji

Po kilku sekundach CMS WordPress zostanie zainstalowany. Cały proces zostanie zakończony poprzez wyświetlenie komunikatu z danymi dostępowymi do WordPressa. Zapisz te dane. Masz również możliwość zmiany hasła do konta.

WordPress został zainstalowany. W celu przejścia do systemu, wpisz w wyszukiwarkę internetową:

TUPODAJNAZWESWOJEJDOMENY.pl/wp-login

I podaj dane, które wygenerował system.

Do zarządzania nową witryną możesz również przejść z poziomu panelu IDHosting (wówczas system przeniesie Cię do panelu administracyjnego WordPress bez konieczności logowania).

To wszystko – dzięki kilku kliknięciom WordPress został zainstalowany. Teraz możesz przejść do dalszej konfiguracji strony i do dodawania własnej treści za pomocą panelu CMS!