Strona bez treści z pewnością nie zainteresuje żadnego internauty. I nie chodzi tutaj tylko o teksty pisane. Treścią możemy nazwać także plikI graficzne, które pokazujemy internautom za pomocą naszego bloga. Jak wygląda dodanie wpisu na WordPress? Poniżej znajdziesz krótki poradnik pokazujący, jak dodawać wpisy w panelu zarządzania CMS WordPress.

Dodanie wpisu na WordPress

Zacznijmy od clou WordPressa, czyli szybkiej publikacji wpisów/postów na stronie. Zakładam oczywiście, że masz już wybrany serwer oraz zainstalowany CMS WordPress wraz ze skonfigurowanym szablonem graficznym – jeżeli nie, sprawdź KROK 1 – 3.

Przechodzimy do panelu zarządzania CMS WordPress. Możesz to zrobić bezpośrednio z panelu IDHosting lub poprzez wpisanie w przeglądarce internetowej adresu swojej domeny z dopiskiem /wp-admin.

Będąc w panelu zarządzania, przechodzimy do zakładki Wpisy > Dodaj nowy

W ten sposób przechodzimy do wewnętrznego edytora tekstów WordPress. W tym miejscu ustawiamy tytuł, dodajemy tagi, kategorię (możemy wybrać istniejącą kategorię lub dodać nową), ikonkę a także piszemy treść naszego wpisu. Edytor odpowiadający za publikację treści jest rozbudowany. Pozwala nam na edycję linku prowadzącego do wpisu, ustawienie harmonogramu publikacji i wiele więcej.

Gdy już przygotujemy wpis do opublikowania na stronie, klikamy Opublikuj.

Po opublikowaniu wpisu WordPress wyświetli komunikat o poprawnie wykonanej akcji wraz z odnośnikiem kierującym bezpośrednio na stronę z opublikowaną treścią.

Jeżeli natomiast chcemy edytować opublikowane wpisy, wystarczy wrócić do panelu WP i przejść do zakładki Wpisy > Wszystkie wpisy

W zakładce Wpisy możemy edytować także Kategorie i Tagi.