Funkcjonowanie każdej strony internetowej wymaga inwestycji w hosting, czyli serwer. Jest to wirtualne miejsce, gdzie znajdą się pliki strony niezbędne do jej powstania i działania. Stabilny serwer pozwala na wyświetlanie zawartości strony przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu potencjalni Klienci i odbiorcy portalu będą w stanie o każdej porze dnia i nocy wejść pod wskazany adres i zapoznać się z treścią witryny.

Aby rozpocząć internetową działalność, należy zamówić serwer oraz zarejestrować nazwę domeny. Stworzyliśmy poradnik, dzięki któremu krok po kroku wyjaśniamy, jak stać się właścicielem serwera i domeny w IDHosting.

Krok 1 – wybieramy serwer

Przejdź na stronę https://idhosting.pl/wirtualne.html i wybierz wariant serwera, który spełni Twoje oczekiwania i potrzeby związane z utrzymaniem strony (jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj serwera wybrać – napisz do IDHosting, na pewno podpowiedzą, jaki plan będzie najlepszy).

Po wybraniu planu, kliknij Zamów/Testuj

Krok 2 – rejestracja domeny

Kolejny krok to rejestracja domeny – wpisz adres, jaki chcesz, aby prowadził do Twojej strony. WAŻNE – nazwę wpisz bez przedrostka http:// i www. Po wpisaniu nazwy, sprawdź, czy jest ona dostępna poprzez kliknięcie w przycisk Sprawdź dostępność domeny.

System sprawdzi dostępne rozszerzenia dla wpisanej nazwy i zaproponuje najkorzystniejszą ofertę.

Po wybraniu rozszerzenia kliknij Przejdź dalej.

Pamiętaj o promocji – jeżeli wybierzesz serwer w IDHosting, za rejestrację domeny .pl zapłacisz tylko 1 zł! Rejestracja domeny bez promocji to koszt 19 zł.

Krok 3 – rejestracja konta abonenta

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie konta abonenta. Uważnie wypełnij wszystkie podane pola oraz dane informacyjne. Po wypełnieniu formularza kliknij Rejestruj.

Rejestracja wymaga aktywacji – w tym celu przejdź na swoją skrzynkę mailową i kliknij w odnośnik potwierdzający dane.

Krok 4 – finalizacja procesu

IDHosting obsługuje szybkie płatności Tpay, aby każdy użytkownik mógł szybko i bez zbędnych ograniczeń wybierać i opłacać zamówione usługi. Po zakończeniu rejestracji, system przeniesie Cię bezpośrednio do sekcji płatności w panelu użytkownika. Teraz wystarczy sfinalizować transakcję, wnosząc opłatę za wybrany serwer i domenę.

Po zaksięgowaniu płatności, serwer oraz domena zostaną aktywowane (proces ten trwa kilka minut).

Dane dostępowe do panelu zostaną wysłane na podany podczas rejestracji e-mail.

To wszystko – teraz wystarczy zalogować się na swój serwer i skonfigurować stronę.