Darmowe szablony WordPress od TemplateMonster

Do kluczowych przewag WordPress można zaliczyć szeroki wybór darmowych motywów. Tylko na oficjalnej stronie systemu można znaleźć ponad 6800 bezpłatnych templatek, które poświęcone są różnym tematom niszowym (rys. 1). A jeśli dodać do tej liczby darmowe motywy, które dostępne są na innych serwisach, ta liczba na pewno przekręci 10 tysięcy produktów.

Jeśli macie wątpliwości na temat użycia darmowych motywów, warto zaznaczyć, że słowo „darmowy” nie zawsze jest synonimem „gorszy”. Oczywiście, nie wszystkie templatki z tej ogromnej listy stworzone są przez profesjonalistów. Jednak możecie znaleźć ciekawe motywy, które zostały zakodowane zgodnie z wymaganiami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych oraz posiadają kluczowe funkcje do użytku. Dzięki temu można zbudować prosty blog, stronę personalną, a nawet stronę firmową. Chociaż dla ostatniej z nich należy skorzystać z dodatkowych rozszerzeń z repozytorium WordPress. Na szczęście duża część z nich także jest darmowa do użycia.

Jednak nie będziemy ukrywać, że płatne motywy dla WordPress posiadają dużo więcej możliwości przy tworzeniu strony niż darmowe rozwiązania. Chodzi tu nie tylko o dostępność wtyczek i widgetów. Główna przewaga płatnych templatek polega na ich aktualizacji przez dostawców. Oprócz tego większość twórców motywów oferuje wsparcie techniczne swoich produktów. Dlatego w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów związanych z motywem można liczyć na pomoc profesjonalistów. W sprawie darmowych templatek taka opcja, jak i obecność regularnych aktualizacji, jest niedostępna. Dlatego wybierając bezpłatne szaty graficzne należy pamiętać, że musimy liczyć tylko na własne siły.

Najlepsze darmowe szablony WordPress od TemplateMonster – opis

Jeśli powyższe wady darmowych motywów Was nie przeraziły, zapraszamy do bliższego zapoznania z naszą dzisiejszą listą templatek. Do zestawienia wybraliśmy 8 najnowszych bezpłatnych motywów z oferty TemplateMonster. Ponadto motywy te były zaprojektowane przez jednego z najstarszych dostawców na stronie marketplace. Dlatego posiadają czysty kod oraz niezbędne rozszerzenia do tworzenia profesjonalnych stron www.

Więcej informacji o motywach możecie Państwo znaleźć w opisach poniżej.

 

Furnicom Lite

Podany motyw nadaje się do tworzenia strony dla firmy oferującej meble i różne akcesoria dla wnętrz. Jest to tematyczny projekt w którym główny nacisk został zrobiony na jakościowe obrazki produktów i efekty animacyjne. Przy tym wspomniane efekty nie odwracają uwagi odwiedzających podczas poszukiwania potrzebnych informacji na stronie.

Motyw Furnicom Lite został zaprojektowany w oparciu o Cherry Framework 5.1 i posiada podstawowe wtyczki Cherry w środku. Został dodany do niego także wizualny edytor stron Elementor, który pozwala tworzyć strony zgodnie z metodą „Przyciągnij i Upuść”. Templatka wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać 900 stylowych typografii na stronie.

 

Bitunit Lite

Jeśli planujecie stworzyć blog oraz stronę firmową na temat walut kryptograficznych, podany motyw idealnie nadaje się do tego celu. Ma on nie tylko elegancki projekt, lecz także zawiera niezbędne wtyczki i widgety do prezentacji różnych typów zawartości na stronie. Do innych przewag motywu warto odnieść rozbudowane opcje personalizacji. Za ich pomocą możecie Państwo szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Również ten motyw zawiera popularne wtyczki Cherry, co pozwala na korzystanie z szeregu opcji. A jeśli wyniknie potrzeba dodać brakujące funkcje, można skorzystać z rozszerzeń na stronie wordpress.org. Podana templatka będzie kompatybilna z nimi. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

 

Spello

Za pomocą tego motywu można zbudować nowoczesną stronę dla szkoły języków obcych. Chociaż na potrzeby projekt ten można szybko dopasować do innych tematów niszowych. Możliwe jest to dzięki opcji zarządzania wyglądem oraz różne wtyczki i widgety. A jeśli wyniknie potrzeba wzbogacić stronę dodatkowymi opcjami można skorzystać z popularnych rozszerzeń z serwisu wordpress.org.

Funkcjonalność motywu została realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu można skorzystać z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, projektów i serwisów Cherry, opinii klientów, galerii, mediateki itd. Templatka także zawiera wizualny edytor stron PageBuilder i 25 modułów treściowych. Również jest responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

 

Brillook Lite

Brillook Lite to świetne rozwiązanie do tworzenia blogów personalnych. W jego projekcie połączone są jasne kolory, duże obrazki i ciekawe efekty animacyjne. Dzięki temu strona wygląda młodzieżowo i przyciąga do siebie uwagę internautów. Warto także stworzyć wygodną nawigacje na stronie głównej. Za pomocą różnych widgetów można szybko znaleźć interesujący artykuł do przeczytania.

Podany motyw zawiera kluczowe wtyczki Cherry wchodzące w zestaw Cherry Framework. To pozwala na korzystanie z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, managera pasku bocznego, newslettera, pop-up oraz opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Motyw także ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

 

MalcolmY

Jeśli poszukujecie motywu do stworzenia portfolio fotograficznego zwróćcie uwagę na MalcolmY. Podana templatka ma nowoczesny projekt i rozbudowaną galerię, która pomoże w najlepszy sposób przedstawić Wasze prace w Internecie. Oprócz tego motyw jest całkiem kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Dlatego w dowolnym czasie możemy rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej.

Podany motyw zawiera popularne wtyczki wchodzące do Cherry Framework 5.1. To są Cherry Projects, Cherry Sidebars, Cherry Team Members oraz Cherry Socialize. Oprócz tego do użytku jest dostępny edytor stron PageBuilder, który pozwala zarządzać elementami strony za pomocą myszki. Motyw także jest responsywny i przyjazny dla SEO.

 

Grafique

Ten motyw idealnie nadaje się do stworzenia strony dla biura architektury oraz firmy pracującej z nieruchomościami. Główny nacisk w jego projekcie kładzie się na duże obrazy obiektów, portfolio i duże typografie. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko zapoznać się z usługami firmy i przejść do bezpośredniego kontaktu z managerem.

Motyw Grafique opiera się o Cherry Framework 5.1 i zawiera popularne wtyczki Cherry. Dzięki temu do użytku dostępne są MegaMenu, dynamiczny suwak, projekty i usługi Cherry, galeria, opcje mediów społecznościowych itd. Dodatkowo templatka posiada PowerBuilder i 25+ modułów treściowych. Pomogą one stworzyć własne unikatowe strony w trybie „Przyciągnij i Upuść”.

 

BuildWall Lite

Za pomocą tego motywu można zbudować nowoczesną stronę dla firmy budowlanej. Templatka ma nie tylko tematyczny projekt, lecz także zawiera wygodne opcje personalizacji. Za ich pomocą można szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. Templatka zawiera także różne widgety, które pomogą przedstawić usługi firmy i stworzyć portfolio.

Do tego motywu zostały dodany Elementor, rozwijane menu, usługi i projekty, mediateka, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka również wspiera WMPL, Ecwid, Yoast SEO, Mail Chimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

 

Imperion Lite

Imperion Lite to uniwersalne rozwiązanie do tworzenia stron biznesowych. Projekt templatki został wykonany w biało-szarych kolorach. Dodatkowo zastosowano niebieską barwę, która wyróżnia nagłówki i elementy nawigacyjne. Do innych zalet projektu warto proste proste efekty animacyjne. Dodają one dynamiczności stronie, ale równocześnie nie odwracają uwagi odwiedzających od zawartości.

Podany motyw zawiera kluczowe rozszerzenia, w tym MegaMenu, suwak, mediatekę i opcje mediów społecznościowych. Można także skorzystać z darmowej wersji Elementora. I chociaż ten edytor ma tylko bazowe widgety, wystarczy ich, aby tworzyć własne unikatowe strony. Templatka również jest responsywna i przyjazna dla SEO.