Najlepsze szablony WordPress od TemplateMonster

Budując własną stronę na najpopularniejszym skrypcie CMS WordPress, prędzej czy później staniemy przed dylematem – jaki motyw wybrać? Mowa oczywiście o szablonie graficznym (lub popularnie zwaną templatką), która nada stronie charakteru i wyświetli dla internauty w przejrzysty sposób wszystkie zdjęcia, treści i inny content. W dzisiejszym artykule przestawimy najlepsze szablony WordPress od TemplateMonster.

Społeczność WordPresowa dzieli się na zwolenników płatnych i darmowych motywów graficznych. Te darmowe są zazwyczaj bardzo proste, bez własnego panelu ustawień (komponowanie strony wymaga zaawansowanej znajomości systemu CMS), rzadko nadające się do poważniejszych projektów (a niektóre niestety nie obsługą RWD, co jest obecnie koniecznością). Natomiast płatne templatki to prawdziwe kombajny, pozwalające zbudować stronę i skonfigurować jej wygląd za pomocą kilku kliknięć w dedykowanym dla szablonu panelu ustawień – to właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym wpisie.

Innym problemem związanym z wyborem jest ilość płatnych motywów do WP. Jak zatem wybrać szablon, aby nie zapłacić za coś, co nie do końca spełni nasze oczekiwania?

Z dumą prezentujemy TOP 5 motywów WordPress, które zostały docenione przez tysiące twórców stron WP na całym świecie.

Monstroid 2 – $81

To rozbudowany, funkcjonalny motyw do budowy różnego typu stron internetowych. Jest to możliwe dzięki szerokiemu wyborowi gotowych układów tematycznych, projektów dla strony domowej i podstron oraz osobnych elementów (nagłówków, stopki itd). Oprócz tego twórcy szablonu przygotowali specjalne rozszerzenie Magic Button pozwalające tworzyć różne układy i przygotowywać unikatowe projekty dla strony. I to wszystko za pomocą wizualnego kreatora stron Elementor.

Do templatki zostały także dodane wszystkie dodatki dla Elementora od zespołu ZEMEZ. Mowa o: JetElements, JetBlog, JetMenu, JetTabs, JetWooBuilder, JetEingine, JetTricks, JetPopups, JetBlocks, JetParallax, JetReviews. To pozwala korzystać z dodatkowych blocków podczas edycji strony w trybie online. Templatka jest również w pełni kompatybilna z popularnymi wtyczkami z oficjalnego repozytorium WordPress.

Szczegóły motywu:

Kompatybilność z WooCommerce: wersja 3.0.x

Kompatybilność z WordPress: wersja 4.2.x-4.9.x

Stworzony na bazie WordPress: wersja 4.9.x

 

Monstroid – $72

Jest to pierwsza edycja uniwersalnego motywu dla WordPress od TemplateMonster. Templatka od poprzednika różni się obecnością motywów potomnych. Każdy z tych motywów ma swój unikatowy projekt i odpowiedni zestaw rozszerzeń, co pozwala zbudować w pełni funkcjonalną stronę www. Templatka także posiada wygodne opcje personalizacji i Elementor.

Do motywu zostaną dodane popularne wtyczki Cherry i dodatkowe rozszerzenia dla Elementora. To są JetElements oraz JetMenu. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. A jeśli zajdzie potrzeba rozszerzenia jej funkcjonalności, można skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress (motyw jest kompatybilny z większością pluginów z repozytorium WP).

Szczegóły motywu:

Cherry Framework: wersja 5.1

Kompatybilność z WooCommerce: wersja 3.0.x

Kompatybilność z WordPress: wersja 4.2.x-4.9.x

Stworzony na bazie WordPress: wersja 4.9.x

 

Imperion – $68

Za pomocą tej templatki można bez problemu zbudować stronę firmową, blog oraz sklep internetowy. Szablon posiada 9 stylowych motywów potomnych, które poświęcone są popularnym tematom niszowym. Oprócz tego do użytku dostępne są gotowe układy nagłówków, stopek i duży zestaw obrazków komercyjnych. To wszystko pozwoli szybko dopasować wygląd motywu do potrzeb projektu.

Motyw ten posiada także popularne wtyczki Cherry, RevolutionSlider i Elementor. Do templatki dorzucone zostały rozszerzenia dla wizualnego kreatora stron – JetElements oraz JetMenu. Motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Imperion jest w pełni responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły motywu:

Cherry Framework: wersja 5.1

Kompatybilność z WooCommerce: wersja 3.1.x

Kompatybilność z WordPress: wersja 4.2.x-4.9.x

Stworzony na bazie WordPress: wersja 4.9.x

 

JhonnyGo – $68

Ten motyw przeznaczony jest do tworzenia stron firmowych związanych z dziedziną „Usługi domowe”. Templatka posiada 24 motywy potomne poświęcone różnym tematom niszowym. Ponadto ta liczba zwiększa się z każdym odnowieniem templatki. Oprócz tego dzięki wygodnym opcjom personalizacji każdy motyw można lekko dostosować do potrzeb konkretnego projektu.

JhonnyGo opiera się o Cherry Framework 5.1 i zawiera rozbudowane wtyczki Cherry. Templatka zawiera ElementorPage Builder i rozszerzenia – JetElements i JetMenu. Szablon został stworzony z zachowaniem standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona oparta na motywie JhonnyGo będzie przyjazna dla SEO.

Szczegóły motywu:

Cherry Framework: wersja 5.1

Kompatybilność z WooCommerce: wersja 3.1.x

Kompatybilność z WordPress: wersja 4.2.x-4.9.x

Stworzony na bazie WordPress: wersja 4.9.x

 

Chantalle – $75

Jest to najbardziej kobiecy motyw z oferty TemplateMonster. Templatka posiada 10 motyw potomnych pozwalających zbudować stronę dla bloga, portfolio fotograficznego, clubu fitness, salonu fryzjerskiego itd. Oprócz tego każdy projekt można lekko dostosować do własnych potrzeb. Pomogą w tym rozbudowane opcje personalizacji i obecność wizualnego kreatora stron.

Oprócz Elemntora do templatki został dodany dynamiczny suwak SliderRevolution, MegaMenu, galeria TM, opcje mediów społecznościach itd. Motyw także wspiera popularne rozszerzenia z serwisu WordPress.org. Motyw jest w pełni responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły motywu:

Cherry Framework: wersja 5.1

Kompatybilność z WooCommerce: wersja 3.1.x

Kompatybilność z WordPress: wersja 4.2.x-4.9.x

Stworzony na bazie WordPress: wersja 4.9.x

 

Podsumowanie

Do zestawienia wybraliśmy najpopularniejsze, najbezpieczniejsze i możliwie jak najbardziej zróżnicowane motywy do WordPressa, które podobają się zarówno twórcom stron (ze względu na złożoność, dopracowanie, obecność dedykowanego panelu konfiguracji), jak i internautom odwiedzającym portale zbudowane właśnie na wybranych i zaprezentowanych w zestawieniu szablonach.

Warto pamiętać, że wybierając płatny motyw, kupujemy nie tylko licencję, ale również support. Dlatego że w razie problemów, twórcy na pewno pomogą z konfiguracją.