Najlepszy hosting WordPress

Jeśli chodzi o zarządzanie stroną, nie ma systemu równie popularnego, co WordPress. Jest on bardzo prosty i wygodny w obsłudze, a do tego posiada wiele funkcji oraz gotowych szablonów. Pomimo to, warto jest zaznajomić się ze szczegółami tego systemu CMS, koniecznymi do prawidłowego operowania nim. Zakładanie własnej strony internetowej wymaga nieco pracy, a właściwy wybór hostingu to rzecz podstawowa, od której należy rozpocząć przygodę z WP. Dlatego w dzisiejszym artykule wybieramy najlepszy hosting WordPress.

Korzystanie z usług amatorów lub firm “krzaków” to strata pieniędzy, czasu i nerwów. Nawet jeśli planujesz tylko niewielki, niszowy portal, profesjonalny hosting jest konieczny. Decyzja ta może wydawać się trudna, jednak wystarczy sugerować się kilkoma, podstawowymi parametrami.

Bazy danych – Ilość stron

WordPress przewiduje działanie jednej strony na bazę danych. Rozważając opcję poprowadzenia kilku stron, wciąż można użyć pojedynczego serwera. Wiele firm hostingowych pozwala na założenie większej ilości baz, co może okazać się bardzo praktyczne.

Transfer – co i jak?

O tym, ilu ludzi może odwiedzać Twoją stronę jednocześnie, decyduje transfer serwera. Im wyższy transfer, tym więcej danych może zostać wysłanych do przeglądających. Jeśli jest niski, może dojść do zakłóceń i destabilizacji działania strony.

Obecnie nieograniczony transfer uznaje się za standard i jest on zawarty w ofercie większości firm zajmujących się hostingiem. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś dopilnować, aby zawarta umowa spełniła Twoje oczekiwania.

Trzeba szukać takiego usługodawcy, którego serwery będą wyposażone w dyski SSD. Rozwiązanie to pozwala na błyskawiczne ładowanie się strony, co jest bardzo cenione przez potencjalnych klientów.

Najlepszy hosting wordpress

Miejsce na dysku

Dostępne na dysku miejsce to kwestia niezwykle ważna. Parametr ten bezpośrednio przekłada się na ilość zasobów, które będziesz mógł wykorzystać na swojej stronie. To, ile przestrzeni dyskowej okaże się konieczne, będziesz musiał oszacować sam. Warto sprawdzić, czy usługodawca nie przewidział dodatkowych limitów co do przesyłanych zdjęć i filmów. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto jest zarezerwować na dysku nieco więcej miejsca.

Kopie bezpieczeństwa – backup

Błędy i awarie zdarzają się zawsze, dlatego trzeba je wziąć pod uwagę. Profesjonalne firmy oferują backupy, czyli zapisy stanu serwera sprzed destabilizacji.

Właśnie dlatego istotne są następujące kwestie:

  • czas przechowywania backupu,
  • częstotliwość wykonywanych kopii bezpieczeństwa,
  • dodatkowe koszty związane z usługą.

Pomoc techniczna, czyli wizytówka firmy

Jakość świadczonych przez daną firmę usług najłatwiej jest określić po oferowanej przez nią pomocy technicznej. Pomoc na profesjonalnym poziomie powinna cechować się:

  • całodobowym dostępem
  • profesjonalną obsługą
  • kontaktem zarówno mailowym jak i telefonicznym

Najlepszy hosting WordPress i cena – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

W większości przypadków nie jest warto oszczędzać na serwerach. Tanie, niskiej jakości usługi mogą Cię z reguły narazić na dodatkowe, niechciane wydatki. Rzecz jasna, nie trzeba też przepłacać. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują doskonałe usługi w bardzo atrakcyjnych cenach, wystarczy poszukać.

Certyfikaty bezpieczeństwa SSL

Technologia rozwija się bardzo szybko, dlatego, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów, koniecznie musisz wyposażyć swoją stroną w odpowiednie zabezpieczenia. Certyfikaty SSL oznaczają szyfrowanie przesyłanych danych, co znacznie ogranicza ryzyko ich przechwycenia przez nieupoważnione osoby. Dziś są one niemal obowiązkowe.

Fizyczne zabezpieczenie serwerów

Być może nie każdy zdaje sobie sprawę, że serwery są narażone również na fizyczny atak. Dobrze jest zdecydować się na taki hosting, który posiada własną, dobrze zabezpieczoną placówkę. Jedną z takich firm jest https://idhosting.pl/. Ten usługodawca stawia szczególny nacisk na bezpieczeństwo danych swoich klientów. Macierze, w których przechowywane są dane podlegają ciągłym kontrolom. Równie istotną kwestią są właściwe warunki, w których serwery się znajdują. IDHosting jest godny polecenia pod WordPress, ponieważ systemy zasilania i wentylacji w jego serwerowniach są niezawodne. W kwestiach tak istotnych, powinno ufać się wyłącznie specjalistom.

Ponadto pakiety hostingowe IDHosting oferują darmowe SSL, dużą przestrzeń dyskową, nieograniczony transfer, dopracowany system backupów i pomocne biuro obsługi Klienta – wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z WordPress’em na swojej domenie i hostingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *