WordPress to wszechstronny system zarządzania treścią (CMS), który z powodzeniem można używać zarówno do tworzenia prostego bloga, jak i w pełni funkcjonalnych stron internetowych. Pozwala na to masa wtyczek, duża ilość szablonów graficznych do wyboru i równie spora społeczność rozwijająca ten CMS. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instrukcję „WordPress jak stworzyć stronę”.

Największą zaletą systemu WordPress jest jednak jego intuicyjność – łatwość użytkowania oraz wystarczająca elastyczność, by ze stroną internetową postawioną na tym CMS zrobić niemal wszystko czego się zapragnie. To główny powód, dla którego WordPress zyskał tak dużą popularność. Według ostatnich badań WordPress zasila 22,5% wszystkich stron internetowych, a poradniki WordPress  jak stworzyć stronę są jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł.

Ze względu na jego silne zalety, wiele renomowanych marek używa WordPress do zasilania swoich stron internetowych – stosują go tacy światowi potentaci jak między innymi: Sony, Disney, czy LinkedIn.

 

Zanim postawisz stronę, wybierz hosting!

Często pomijany hosting jest jednym z kluczowych elementów każdej udanej strony internetowej. Wybór najlepszego hostingu dla strony WordPress, dostosowanego do Twoich potrzeb może:

  • poprawić SEO,
  • zwiększyć sprzedaż (w przypadku stron komercyjnych).

Dostępne są różne typy hostingu WordPress – jeśli szukasz przewodnika zajrzyj na http://jakzrobicstrone.net.pl/krok-1-wybor-serwera-www-domeny/ – ta strona pomoże Ci wybrać najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny.

 

WordPress jak stworzyć stronę? Poprawna instalacja.

W celu poprawnego zainstalowania WordPressa mamy do wyboru dwa rozwiązania: ręczna instalacja lub z poziomu panelu IDHosting.

Bez względu na to, którą instalację się wybierze trzeba ją poprzedzić wykonując następujące kroki:

  • Pobranie pakietu WordPress.
  • Przesłanie go na swoje konto hostingowe.
  • Utworzenie bazy danych MySQL.
  • Uzupełnienie danych w WordPress.
  • Uruchomienie instalacji WordPressa.

Tak jak wspomniano wyżej, instalowanie systemu CMS WordPress na hostowanym serwerze może odbywać się na różne sposoby. Zaleca się ręczną instalację, ponieważ wydaje się to bardziej bezpieczne niż instalacja za jednym kliknięciem. Niekoniecznie jest to lepsze rozwiązanie, na pewno jednak żmudne i czasochłonne, choćby dlatego że trzeba wszystko robić ręcznie – od założenia bazy danych po upload plików.

Aby wybrać odpowiednią opcję i wiedzieć jak wykonać poprawnie całą instalację warto zajrzeć tutaj: http://jakzrobicstrone.net.pl/krok-2-instalacja-wordpressa/.

 

Konfiguracja WordPress – jak to zrobić?

Świeża instalacja to kilka podstawowych czynności, jakie należy wykonać:

Krok 1 – ustawienie architektury linków

Krok 2 – ustawienia tytułu strony

Krok 3 – ustawienie czytania i indeksacji strony w wyszukiwarkach

Krok 4 – ustawienia komentowania

Krok 5 – usunięcie powitalnego komentarza, wpisu i strony

Krok 6 – ustawienie menu i widgetów

Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz pod linkiem: http://jakzrobicstrone.net.pl/krok-5-konfiguracja-wordpressa/.

WordPress to narzędzie o wielkich możliwościach – jednak aby móc z nich pełni skorzystać konieczne jest w pierwszej kolejności przejść przez powyższe, nieco mniej fascynujące (ale nie aż takie skomplikowane) etapy.

Powodzenia!

wordpress jak stworzyć stronę